Povinné ručení

Porovnání povinného ručení pojišťoven: UNIQA, AXA, ČPP, ČSOB, Direct, Generali, Kooperativa, Maxima, Pillow, PVZP, Slavia, Union, ERV, MetLife, NN a Allianz.

Úspora až 50 %

POROVNAT

Povinné ručení

Povinné ručení

, 13 hlasů

Ahoj pravděpodobně platím zbytečně moc peněz za povinné ručení. Nějaký tip na nejlepší (reálné) sazby v Brně?

9 odpovědí

, 👍5

Ahoj Honzo, pod tímto odkazem najdeš nejlevnější sazby povinného ručení podle objemu motoru nejen v Brně, ale také Praze. Je to vytáhnuto z srovnávačů cen, takže nic levnějšího opravdu nenajdeš..

, 👍1

@Vladan. Tak to jsou super ceny, jak vidím spoustu peněz zbytečně přeplácím. Nevíš zda je možné změnit pojišťovnu kdykoliv, nebo je potřeba dodržet určitý termín vztahující se k výročí pojistné smlouvy. Díky za případnou odpověď.

, 👍2

Nejčastější je vypovědět smlouvu ke konci pojistného období. Výpověď ale musíte poslat nejméně 6 týdnů před koncem pojistky. Pozor rozhodující je, kdy pojišťovna výpověď dostane. Tedy výpověď podejte raději dříve.

Další možnosti:

Do 2 měsíců po uzavření nové smlouvy.

Po nehodě (pokud nejste spokojen s tím jak ji pojišťovna řešila) máte 3 měsíce na podání výpovědi. Lhůta se počítá od doby, kdy jste pojišťovně nehodu ohlásil.

Měsíc po zněně podmínek pojištění, nebo zdražení. Ale jen pokud nedojde ke změně či zdražení z důvodu nehody.

Prodej, krádež, nebo vyřazení auta z provozu.

Ve všech případech platí, že vám pojišťovna vrátí peníze za období, které zbývalo do konce pojistného období.

, 👍0

Ahoj, zvažuji koupi elektromobilu, Jak je to pak s povinným ručením? Podle oběma motoru to asi nebude, asi (skoro jistě) podle výkonu, nebo?. Nemáte s tím někdo zkušenost, sazby rozdíly v ceně a tak?

, 👍3

Ahoj pojišťoval jsem nedávno Teslu, tak zkušenost mám. Pojišťovny se dívají zejména na výkon elektromotoru v kW a hmotnost vozidla, dále na značku a typ, rok výroby, trvalé bydliště a počet nehod klienta v minulosti. Konkrétně u Tesly tam je to jasné v Kooperativě ihned věděli co s tím, jen se zeptali na typ ověřili si váhu v TP a tím to vlastně skončilo. Možná to ale šlo jak po drátkách protože tam mám pojištěnou i klasickou Oktávku.

, 👍2

Mimochodem, všiml jsem si, že ePojištění již také podporuje výpočet sazeb povinného ručení (a asi také havarijního pojištění) podle registrační značka vozidla, SUPER, KONEČNĚ. SPZ vozidla

, 👍0

Super Kamile, to mi ulehčí práci. Mám ve firmě 6 aut a každý rok u všech ruším pojištění a dělám nové, vždy o pár set levnější a někdy i o 500 Kč na auto. Vždy přes ePojištění. Místo aby si pojišťovny vážili klientů tak je nutí dělat nové smlouvy, ale to je v této republice normální, bohužel.

, 👍0

Ve srovnávačích nejsou všechny pojišťovny, většinou jen ty největší, mi se po všech stránkách líbí pojišťovna Pillow (mypillow.cz), skvělá komunikace a také ceny.

, 👍0

Pojišťovna Pillow již ve srovnání na ePojištění je.

, 👍0

Povinné ručení čekají v roce 2024 změny a pravděpodobně i zdražení, odkaz na článek.

Povinné ručení

ÚSPORA až 50 %

Povinné ručení pojišťoven UNIQA, AXA, ČPP, ČSOB, Direct, Generali, Kooperativa, Maxima, Pillow, PVZP, Slavia, Union, ERV, MetLife, NN a Allianz. Srovnáváme mezi sebou stovky variant povinného ručení a pomáháme Vám vybrat vždy tu nejvýhodnější z těch alternativ, které jsou aktuálně na trhu.

Vánoční akce

Získejte 2 000 Kč na vánoční dárky!

Dárky zdarma