Zonky diskuze

Zkušenosti od lidí kteří si půjčili peníze, nebo prostřednictvím u Zonky své finance investují. Zonky je platforma s licencí České národní banky, která spojuje lidi kteří si potřebují půjčit peníze a lidi se zájmem investovat. Vlastníkem je PPF - mezinárodní investiční skupina založená v České republice.

Zonky

Půjčka Zonky

Nevýhody půjčky Hypotéka Tržiště Pojištění půjčky

Zajímavé, Zonky se stanou dceřinou společností Air Bank. V ČR budou působit pod stejnou značkou a se stejnými službami jaké poskytovali doposud. Klientům Air Bank to má přinést další možnosti pro investování volných peněz a možnosti půjčení si v případě, kdy naopak nějaké peníze potřebují. Fúze má ušetřit i náklady, a to mimo jiné v oblasti IT.

14 odpovědí

13. září 2020 se změnily podmínky půjčky, minimální doba splatnosti je nyní 1 rok. Samozřejmě zůstává možnost předčasného splacení úvěru kdykoliv.

Vy co jste získali půjčku od Zonky, jakou úrokovou sazbu vám nabídli? Je vůbec někdo kdo získal 2,99 % nebo jde jen o reklamní tah? Já získal 5,99 %, no není to špatné, ale …

Dle investorské sekce na Zonky s 5,99 % patříte mezi nadprůměrně bonitní klienty. Myslím, že na 2,99 % dosáhne jen málokdo, ale někdo ano. Předpokládám, že bývají kontrolováni ČNB, možná i obchodní inspekcí a podobně a nedovolili by si tvrdit, že nabízejí půjčky za 2,99 % pokud by žádného klienta s takto nízkou úrokovou sazbou neměli.

Já dostal 6,99 %, doufal jsem v kapku nižší úrok.

Pro zajímavost, úrokové sazby s vysvětlením: www.zonky.cz/otazky-a-odpovedi...

Já získal 9,49 %, zdá se mi to dost. Nicméně co mi zbývá z banky se neozvali vůbec.

Ahoj, potřebujeme cca 250 000 Kč na nové (staré) auto. Co myslíte, že bude lepší Zonky, nebo Česká spořitelna. Úvěr bychom neměli mít problém získat, oba s manželem máme přes 20 000 Kč čistého a žádnou půjčku nebo hypotéku nemáme. Jen zvažuji kde to bude výhodnější.

Zkuste obě, uvidíte co z nich vypadne, žádost jev obou případech nezávazná.

Zonky ukončily expanzi do Španělska a bude to stát majlant. Rok 2020 zase ztráta, tedy i když daleko nižší než v předchozích letech.

Další změna. V březnu 2021 bylo navýšeno maximum půjčky na 900 000 Kč a prodloužena splatnost na až 10 let.

Další novinka, tentokrát pro investory: Zonky končí s možností investovat do konkrétní půjčky. Zájemci nyní mohou investovat jen pomocí služby Rentiér.

Další novinka, od 1. září 2022 si lze nově půjčit až 1 200 000 Kč!

Poohlížím se po rozumné půjčce a nejlépe mi vychází právě Zonky. Ale štve mě, slušně řečeno, ten poplatek 2 % ze sjednání úvěru (i když i tak mi Zonky vychází nejlíp). Nevíte někdo jde ten poplatek obejít? Nebo nebyl by tip na výhodnější půjčku?

Ahoj Karle, tomu poplatku se bohužel nevyhneš, tak je to bohužel nastaveno. Ale pokud ti podle RPSN nejlépe vychází Zonky, ber Zonky. Ale pozor, nejdříve si od nich nech vypracovat nabídku, uvidíš jak bude nakonec to RPSN vypadat, to samé u bank nebo jiných úvěrových společností a až pak porovnávej, ono se totiž může stát, že podmínky nebudou stejně jako v reklamě či různých srovnávačích.

Zonky reprezentativní příklad

Nejnižší úrok na Zonky je 4,99 % p. a. a více než ½ klientů s půjčkou ve výši 150 000 Kč získá na Zonky úrok 5,99 % p. a. RPSN pro tuto reprezentativní půjčku je 7,04 %, splátka 2 958 Kč, poslední splátka 2 894 Kč a jednorázový poplatek 2 % (zde 3 000 Kč). Celkem zákazník zaplatí 177 416 Kč za 5 let.

Zonky

Půjčka až 1 200 000 Kč, úrok od 4,99 %

SPOČÍTAT PŮJČKU

Vánoční akce

Získejte 2 000 Kč na vánoční dárky!

Dárky zdarma