Zonky diskuze

Zkušenosti od lidí kteří si půjčili peníze, nebo prostřednictvím platformy Zonky své finance do půjček investují. Zonky provozuje a vlastní Air Bank, která patří do skupiny PPF.

Zonky

Půjčka Zonky

Jaký je váš názor na půjčku Zonky, mate někdo osobní zkušenost?

21 odpovědí

Jde rozhodně o jeden z nejlepších úvěrů v ČR.

Například v roce 2019 šlo o podle rozsáhlého spotřebitelského průzkumu o nejdůvěryhodnější značku v oblasti mimobankovních půjček.

V roce 2017, 2018, 2019 i letos (2020) půjčka obsadila druhé místo v indexu odpovědného úvěrování, který vydává Člověk v tísni.

Vy co jste získali půjčku od Zonky, jakou úrokovou sazbu vám nabídli? Je vůbec někdo kdo získal 2,99 % nebo jde jen o reklamní tah? Já získal 5,99 %, no není to špatné, ale …

Dle investorské sekce na Zonky s 5,99 % patříte mezi nadprůměrně bonitní klienty. Myslím, že na 2,99 % dosáhne jen málokdo, ale někdo ano. Předpokládám, že bývají kontrolováni ČNB, možná i obchodní inspekcí a podobně a nedovolili by si tvrdit, že nabízejí půjčky za 2,99 % pokud by žádného klienta s takto nízkou úrokovou sazbou neměli.

Já dostal 6,99 %, doufal jsem v kapku nižší úrok.

Pro zajímavost, úrokové sazby s vysvětlením: www.zonky.cz/otazky-a-odpovedi...

Já získal 9,49 %, zdá se mi to dost. Nicméně co mi zbývá z banky se neozvali vůbec.

Ahoj, potřebujeme cca 250 000 Kč na nové (staré) auto. Co myslíte, že bude lepší Zonky, nebo Česká spořitelna. Úvěr bychom neměli mít problém získat, oba s manželem máme přes 20 000 Kč čistého a žádnou půjčku nebo hypotéku nemáme. Jen zvažuji kde to bude výhodnější.

Zkuste obě, uvidíte co z nich vypadne, žádost jev obou případech nezávazná.

Zonky ukončily expanzi do Španělska a bude to stát majlant. Rok 2020 zase ztráta, tedy i když daleko nižší než v předchozích letech.

Další změna. V březnu 2021 bylo navýšeno maximum půjčky na 900 000 Kč a prodloužena splatnost na až 10 let.

Další novinka, tentokrát pro investory: Zonky končí s možností investovat do konkrétní půjčky. Zájemci nyní mohou investovat jen pomocí služby Rentiér.

Další novinka, od 1. září 2022 si lze nově půjčit až 1 200 000 Kč!

Poohlížím se po rozumné půjčce a nejlépe mi vychází právě Zonky. Ale štve mě, slušně řečeno, ten poplatek 2 % ze sjednání úvěru (i když i tak mi Zonky vychází nejlíp). Nevíte někdo jde ten poplatek obejít? Nebo nebyl by tip na výhodnější půjčku?

Ahoj Karle, tomu poplatku se bohužel nevyhneš, tak je to bohužel nastaveno. Ale pokud ti podle RPSN nejlépe vychází Zonky, ber Zonky. Ale pozor, nejdříve si od nich nech vypracovat nabídku, uvidíš jak bude nakonec to RPSN vypadat, to samé u bank nebo jiných úvěrových společností a až pak porovnávej, ono se totiž může stát, že podmínky nebudou stejně jako v reklamě či různých srovnávačích.

Je dobré vědět, že nabídnutá úroková sazba od Zonky je "k jednání". Mi se ji podařilo jedním telefonátem snížit o 2%.

Od prosince 2023 lze zažádat o nový úvěr od Zonky na šetrné bydlení, kde je pevný úrok pro všechny 5,99 %.

Klient si může v rámci úvěru na šetrné bydlení půjčit na pořízení tepelného čerpadla, fotovoltaickou elektrárnu, zateplení domu, včetně výměny oken a vstupních dveří, zelenou střechu, kotel na biomasu, větrání s rekuperací, nabíjecí stanici na elektromobil, venkovní stínící techniku, technologie na využití tepla z odpadní vody a technologie na využití dešťové vody.

Podrobnější info najdete na Zonky.cz.

Zonky nově (20.2.2024) nabízejí nejnižší úrokovou sazbu ve výši 4,49 %, Air Bank (vlastník Zonkyho) zatím na snížení úrokových sazeb ČNB nereaguje, nejnižší úrok půjčky od Air Bank zůstává ve výši 4,9 %.

Přečetla jsem si několik recenzí na Zonky a jiné půjčky, nakonec jsem ale o půjčku zažádala jen na Zonky, nabídli mi úrok 5,99 %, není to sice 4,49 % v což jsem v duchu doufala ale nakonec jsem v celku spokojena a půjčku jsem si vzala. Nicméně pořád mi vrtá hlavou, zda bych jinde nedostala lepší úrok, například Minutová půjčka od Raiffeisenbank aktuálně nabízí úrok od 4,8 %. Upřímně příště už bych to udělala jinak a vyzkoušela o půjčku zažádat u vícero bank.

Vyzkoušet více možností se vždycky vyplatí, velmi nízké úrokové sazby nabízí také:

Air Bank

Raiffeisenbank

Česká spořitelna

Ahoj, změnil jsem práci a s tím i termín výplaty, a teď ale potřebuji změnit termín splátky na Zonky, protože výplatu budu mít o tři dny později. Máte někdo osobní zkušenost? Změna je bez poplatku, nehrozí nějaká sankce, úroky z prodlení a podobně?

Nedávno jsem termín také posunul, dokonce o týden, změna je bez problémů a poplatků.

Zonky reprezentativní příklad

Reprezentativní příklad se týká půjčky ve výši 150 000 Kč s pevnou úrokovou sazbou 6,99 % ročně, se splatností 60 měsíců, splátkou 3 030 Kč, poslední splátkou 2 968,38 Kč, jednorázovým 2% poplatkem z výše půjčky (zde 3 000 Kč rozpočítaný do prvních 3 splátek půjčky) a s výslednou RPSN 8,11 %. Celou výši půjčky vyplatíme na účet klienta. Celkem klient zaplatí 181 738,38 Kč.

Zonky

Půjčka až 1 200 000 Kč, úrok od 4,49 %

SPOČÍTAT PŮJČKU

Zaplo diskuze Zonky diskuze půjčka VIA SMS