Zonky hypotéka

Nabízejí Zonky hypotéku?

Diskuze na téma hypotéka od Zonky, kde hypotéku získat a nabízejí vůbec Zonky hypotéční úvěr?

Zonky nevýhody půjčky, diskuze

Zonky hypotéka

Ahoj, všude čtu chválu na Zonky, aktuálně řeším hypotéku, chci se zeptat, zda Zonky také nabízejí hypotéku a jak je výhodná. Na zonky.cz nemohu nic o hypotéce najít.

9 odpovědi

Ahoj Zuzano, ne Zonky bohužel hypotéku nenabízejí. Ale pokud by ti stačilo půjčit 1 200 000 Kč, což je maximální výše úvěru od Zonkyho, možná by mohl být tato půjčka výhodnější než hypotéka. Úroku na Zonky není závislý na sazbách ČNB, peníze totiž poskytují institucionální a soukromí investoři.

V tomto případě bych osobně využil hypotéční kalkulačku Hypo GO.

Hypotéční kalkulačka Hypo GO avizuje Hypoteční úvěr od 5,69 %, Zonky od 4,99 %, tak to hovoří o bankách, jejich ziscích a nenažranosti hodně. Škoda, źe maximální úvěr na Zonky je 1 200 000 Kč a maximální doba splácení 10 let, to je prostě u úvěru na bydlení málo.

Tak banky také potřebují z něčeho žít a tvořit zisk, a jak již bylo napsáno výše, financování úvěru Zonky je postaveno na jiných základech, než financování bankovních úvěrů.

Dobrý úvěr na bydlení s velmi nízkým úrokem je Buřinka. Jde o půjčku ve výši až 2 500 000 Kč, nebo úvěr na družstevní bydlení v maximální výši 3 500 000 Kč. Splatnost může být až 25 let. Jde o úvěr bez zástavy nemovitosti a předem nemusíte mít nic naspořeno. Další podrobné informace naleznete na webu www.burinka.cz.

K té Buřince, nevím to jistě, ale zdá se mi, že úvěr bez zástavy nemovitosti se týká pouze družstevního bydlení.

Doporučuji Hyponamiru.cz, mám tu nejlepší zkušenost. Nejen že vám zde vyhledají nejvýhodnější hypotéku na trhu, ale po celou dobu trvání vaší hypotéky hlídají úroky konkurence a v případě, že je to pro vás výhodné, nabídnou a zařídí změnu hypotéky.

Hyponamiru na webu avizuje „Zatím to vypadá na úrok 4,49 %“ což se mi zdá super, ale v dalším kroku po mě chtějí telefonní číslo, což se mi zadávat nechce. Máte někdo zkušenost zda je tato úroková sazba aktuálně (březen 2024) reálná?

4,49 % je reálných, úrokové sazby u hypoték v posledních měsících hodně klesly. Mi na konci roku končí fixce a tak Hyponamiru také vyzkouším.

Zonky

ÚVĚROVÁ KALKULAČKA

Zonky reprezentativní příklad

Reprezentativní příklad se týká půjčky ve výši 150 000 Kč s pevnou úrokovou sazbou 6,99 % ročně, se splatností 60 měsíců, splátkou 3 030 Kč, poslední splátkou 2 968,38 Kč, jednorázovým 2% poplatkem z výše půjčky (zde 3 000 Kč rozpočítaný do prvních 3 splátek půjčky) a s výslednou RPSN 8,11 %. Celou výši půjčky vyplatíme na účet klienta. Celkem klient zaplatí 181 738,38 Kč.

Zonky

až 1 200 000 Kč od 4,49 %

SPOČÍTAT

Zaplo diskuze Zonky diskuze půjčka VIA SMS