Zonky

Jde opravdu o výhodný úvěr?

Vše co potřebujete vědět ještě před tím si na Zonky půjčíte. Jaké jsou nevýhody půjčky, co nejvíce vadí stávajícím klientům?

Zonky nevýhody půjčky, diskuze

Zonky nevýhody

Ahoj, zvažuji půjčku na rekonstrukci bytu cca 150 tisíc. Rozhoduji se mezi Zonky a nějakým bankovním úvěrem, asi od ČS nebo Equa bank. Rád bych se zeptal těch co půjčku od Zonky mají, nebo se o půjčky zajímají, jaké jsou nevýhody půjčky od Zonky.

40 odpovědí

Podle mě je to jednoduché, prostě zkus zažádat o úvěr na Zonky v ČS i Equa bank. A pak jejich nabídky porovnej podle sazby RPSN.

Za mě jednoznačně Zonky, jednak si myslím, že stejně dojdeš k tomu, že jde o nejvýhodnější úvěr. Jednak banky (i když se snaží prezentovat jinak) stále jednají neuvěřitelně zkostnatěle. Já sám a dva mí známi, všichni jsme shodně získali úrokovou sazbu 5,99 %, což je super.

Nevýhodou může být úroková sazba, maximum je 19,99 % ale zde záleží na schopnosti klienta splácet. Pak rychlost, vyplacení půjčky může trvat třeba i 5 a vyjímečně i více dní. Někteří lidé si stěžují, že jim půjčka nebyla schválena například proto, že je z výpisu bankovního účtu patrné, že sázejí na sport a podobně, ale to je těžko říct zda je to tak.

U Zonky je vyšší šance na úvěr než u bankovního úvěru (vlastní zkušenost v bance mě odmítli, na Zonky jsem dostal úvěr bez problémů za 3 dny.).

Nemůžu říct ani popel, sjednotil jsem 2 bankovní půjčky do jedné od Zonky a spokojenost. Úrok 3,99 %, splátky nižší o 700 Kč měsíčně. Vše bylo vyřízeno asi za 3 dny.

Přestože se v banky snaží čím dál více nabízet půjčky konkurující nebankovním společnostem, procento schválených půjček, oproti Zonky je malé. V tomto ohledu u Zonky určitě o zápor nejde. Pokud máte zájem o podrobnější informace, podívejte se na naši recenzi půjčky od Zonky.

Myslím, že ve skutečnosti obdržíte od Zonky výhodnější úvěr než v kterékoliv bance, a to i přes poplatek za sjednání úvěru, který často banky nemají. Ony sice banky nabízejí úvěry již od 3,99 %, čili jen o procento více než Zonky, ale pouze na vysoké úvěry (přes 500 000 Kč). U Zonky máte ale možnost získat 2,99 % i v případě malé částky, když jste bonitní klient.

Tohle je sranda:

Dopady související s pandemií koronaviru se nevyhnuly ani nám v Zonky. Postupujeme podle zákona č. 177/2020 Sb., o některých opatřeních v oblasti splácení úvěrů v souvislosti s pandemií COVID – 19 a našim klientům jsme umožnili využít odklad splátek.

a pak bod 4

Informaci o provedení odkladu úvěrovým registrům předáme. Důležité ale je, že tento údaj není považován za negativní informaci, která by mohla v budoucnu ovlivnit žádosti našich klientů o jiné půjčky či úvěry..

Zdroj: zonky.cz/zonkytimes/pet-nejcaste...

Tak to fakt nevěřím, že tento údaj není považován za negativní informaci. Jen tak naokraj.

Vadí mi úroková sazba, jasně píší od 2,99% ale já dostal 6,99% což je více než 2x více. Nikdy jsem neměl žádný úvěr, nikdy jsem nic nedlužil, již 2 roky pracuji na smlouvu neurčitou, vydělám 25 tisíc měsíčně a půjčoval jsem si 80 000 Kč na 4 roky.

Tak mi někdo řekněte proč 6,99%? Navíc poplatek 1 600 Kč za sjednání úvěru, ale to ví člověk předem kolik bude platit.

Upřímně mám účet v mBank kde mi chodí i výplata a lituji, že jsem to neskosil i tam, možná bych ušetřil, ale určitě bych měl alespoň srovnání.

Navíc na Zonky úvěrová kalkulačka umožňuje výpočet úvěru pouze se sazbou 2,99%, nakonec dostaneš 7% a to se mi fakt nezdá fér hra.

Přítelkyně měla úvěr v KB, jednou na to přišla řeč, že nemůže toto a tamto, protože splácí, mrkl jsem na to, zašel se smlouvou do Zonky (seznam míst je zde zonky.cz/zonkymista) s tím jestli by to nešlo u nic levněji. Za 3 dny bylo hotovo, nižší úrok, nižší splátky = spokojenost.

Za mě je to tak, ano banky možná nabízejí nižší splátky, ale jen teoreticky.

Ale v každém případě, zejména pokud jde o vyšší částku, vždy je lepší odlovit několik bank + Zonky a počkat co z nich vypadne. Možná by pak i šlo vzít tu nejnižší nabídku a ukázat ji těm ostatním osloveným. Nějak jako ... podívejte jakou nabídku jsem získat tady, nešlo by to u vás ještě levněji? Vím, že to už je možná moc handrkování, ale přece jen jde o peníze a závazek na roky.

Před lety jsem vyzkoušela nebankovní půjčku, 2x půjčku v bance. Nyní čerstvě splatila úvěr od Zonkyho a musím napsat, že žádné nevýhody nevidím. Myslím je již půjčku nikdy potřebovat nebudu, ale pokud ano jedině Zonky.

Každá půjčka je zlo, bez výjimky. Ale musím přiznat, že Zonky, protože jde o půjčku nezávislou na aktuálně vysokých úrokových sazbách ČNB, by mohly patřit mezi nejvýhodnější úvěry. To ovšem neznamená, že úvěr Zonky doporučuji.

Michale, dnes je myslím zlo mít peníze v bance. Na rozumné půjčce můžeš jen vydělat. Zonky zrovna patří mezi fér poskytovatele s rozumnými úroky, takže za mě není co řešit.

Důležitá informace. Zonky letos v květnu (2022) navýšily minimální úrokovou sazbu na 3,99 %.

3,99 procent je pořád super, vzhledem k dnešní úrokovým sazbám hypoték. Z mého pohledu je největší nevýhodou maximální možná výše půjčky, protože pokud by člověk chtěl Zonky využít k financování bydlení (místo hypotéky), 900.000 Kč je hrozně málo.

Zonky v červenci (2022) navýšily minimální úrokovou sazbu na 4,99 %.

Když se tady řeší ty nevýhody, přidávám sankce za prodlení:
- náklady vyloženě za vymáhání pohledávky
- pokuta 500 Kč za opožděnou platbu, ale v případě, že je dlužná částka nižší než 500 Kč, pokuta je ve výši dlužné částky (tedy nižší)
- úrok z prodlení, jehož výše odpovídá roční výši repo sazby ČNB, výpočet úroků z prodlení (web ČNB)

Ale tohle mi Kamile připadá spíše jako výhoda, rozuměj rozumné sankční poplatky. Jen připomenu co platí u všech půjček od rozumných a slušných poskytovatelů jako jsou Zonky. Nejlepší je předem (tedy ještě než nastane ke zpoždění splátky) do společnosti zavolat, nebo ji jinak kontaktovat a domluvit se na oboustranně schůdném řešení bez sankcí.
Výhodou je pak je pojištění schopnosti splácet - viz tento odkaz.

Hezká diskuze, jen mi chybí údaj o minimální a maximální výši úvěru. Tak doplním, že je to 20 000 a 900 000 Kč (srpen 2022).

Novinka, navýšení maximálního úvěrového rámce o 300 000 Kč. Od 1. září 2022 si lze půjčit až 1 200 000 Kč!

Ten poplatek za uzavření úvěru se musí zaplatit ihned po schválení úvěru? Nemáte někdo zkušenost jak to přesně funguje?

Marku, poplatek za uzavření úvěru nemusíš zaplatit ihned, splácí se postupně ve splátkách. V praxi vlastně ani nevíš, že poplatek půjčka zahrnuje. Myslím, ale již si přesně nepamatuji, že technicky je splacen v prvních 3 nebo 4 splátkách. Výše splátky je ale stále stejná, takže nejde o žádný okamžitý výdaj navíc.

Přečetl jsem celou diskuzi z které vyplývá, že Zonky jsou výhodnější než úvěr v bance. Nicméně i tak si myslím, že pokud přijdou do banky v které mám roky účet, znají podrobně mojí historii příjmů, musí mi nabídnou výhodnější úvěr než Zonky. Máte někdo zkušenost, že vám v bance, kde máte 20 let účet, slušný stabilní příjem, zkrátka dlouhodobě pozitivní reference, nabídli úvěr za horších podmínek než Zonky?

Ahoj Míro, problém může být v tom, že ti banka prostě výhodněji půjčit nemůže, jednak nají úvěrové tarify pod které se nedostanou, jednak jsou závislé na úrokových sazbách České národní banky.

Tím ale nechci říct, že Zonky musejí být vždy výhodnější, myslím, že již to tady bylo zmíněno několikrát, ale opakování je matka moudrosti. Pokud máš skvělý kredit a dobrou historii v bance, zažádej o úvěr nejen ve své bance, ale taky na webu zonky.cz. Nic než pár minut času tě to stát nebude a budeš mít srovnání.

Dobrý den, mám dotaz na který jsem nikde odpověď nenašla jaký je termín splátky půjčky Zonky? Výplatu mám 15-tého, tak potřebuji aby to bylo později, berou v Zonky v úvahu termín výplaty? Děkuji.

Nevím sice zda berou v úvahu termín výplaty, ale termín splátky si můžeš zvolit v rozmezí od 1. do 25. dne v měsíci. Ale pozor pravděpodobně předpokládají, že nejpozději 25. budou mít splátku připsanou na účtu, tedy datum převodu bych osobně nastavil nejpozději na 20., neboť splátky se mohou opozdit z důvodu víkendu a různých svátků.

Dovolím si ty nevýhody shrnout.

Úvěrová kalkulačka počítá jen s nejnižším možným úrokem, tedy skutečnou výši úroku a RPSN se zájemce nedozví ihned při žádosti o úvěr, tedy pokud nedostane nejnižší možnou úrokovou sazbu, která je aktuálně (listopad 2022) 4,99 %.

Úroková sazba (jak tvrdí samy Zonky) 50 % žadatelů dosáhne na sazbu nižší nebo rovnu 6,99 % p.a., sazbu 8,49 % až 10,99 % p.a. obdrží 32 % žadatelů a 18 % žadatelů získá úrok ve výši 13,49 % až 19,99 % p.a.

Ke schválení úvěru často nedochází během několika minut (jak Zonky tvrdí), ale během několika dnů (většinou jde o 3 až 5 dnů).

Zonky nenabízí hypotéku, respektive maximální částka úvěru 1 200 000 Kč a maximální doba splácení 10 let, je na pořízení bydlení malá částka a krátká maximální doba spláceni.

Sankce za nesplácení: Náklady vyloženě za vymáhání pohledávky (jak uvádí Zonky), což je diplomaticky řečeno, o jakou tedy jde částku alespoň řádově Zonky neuvádí + pokuta za opožděnou platbu až 500 Kč.

Například Česká spořitelna má náklady za vymáhání pohledávky vyčísleny jasně. 10. den prodlení splátky je účtován poplatek 300 Kč na úhradu nákladů spojených s prodlením. Další poplatky ve výši 900 Kč jsou účtovány 40. a 70. den prodlení.

To Radovan: Ty sankce za nesplácení moc neberu, k tomu fakt nemusí dojít, záleží jen a jen na zákazníkovi, jak se zachová. Základem je komunikace, splátky lze snížit nebo odložit, navíc neschopnost splácet úvěr lze pojistit.

Myslím, že Českou spořitelnu a Zonky nelze porovnávat, Zonky vynikají zejména vstřícným přístupem, a to jak při sjednávání úvěru, tak při případném zpoždění splátky. Na Zonky jsou navíc ochotní přihlédnout k příjmům z pronájmu z nemovitosti což mi u banky neprošlo. Četla jsem také nějaké recenze na Zonky a dle nich vycházejí Zonky nejlépe.

Pro mě nepříjemná zpráva, 31. března 2023 totiž skončila mobilní aplikace Zonky. Zonky tvrdí, že většina klientů se na Zonky přihlašuje pomocí prohlížeče, a to i v mobilu, tedy aplikace je pro většinu klientů zbytečná. Tak nevím, ale já jsem aplikaci využívala dost.

Pro mě byla aplikace zbytečná a myslíme většina to měla jako já. Kdyby měl mít člověk na všechno aplikaci tak nedělá nic jiného, než něco instaluje a pořád dokola aktualizuje.

Zonky recenze - to Katka. Recenze na internetu mi připadají tak, že všichni recenzenti půjčce Zonky fandí. Tak ale asi jo Zonky budou patřit k těm lepším úvěrům určitě, ale, že by šlo o nejvýhodnější půjčku takřka ve všech parametrech o tom úspěšně pochybuju.

Chtěl jsem si půjčit 300 000 Kč. Zonky mi nabídli vysoký úrok 11,99 %. Nakonec jsem si půjčil u mBank s úrokem jen 9,99 %!

Dejte na mě, vykašlete se na Zonky a rovnou zkuste půjčku od mBank.

Navíc jsem u mBank získal bankovní účet, který je úplně zdarma, za nic tam neplatím poplatky.

Dobrá zpráva, Zonky lze nově využít jako mikroůvěr. Od dnešního dne, tedy od 11. 4. 2023 Půjčka Zonky snižuje minimální výši úvěru z 20 000 Kč na 5 000 Kč.

Nic proti mBank Luďku, ale já mám opačnou zkušenost. O úvěr jsem žádal jen u Zonky, a to v pondělí. A ve čtvrtek již byly peníze na účtu, bylo to více než 300 000 Kč, a úrok mám jen 4,99 %!!! Nemusel jsem si zakládat žádný další bankovní účet navštívit pobočku a podobně. Tak mě napadá, nemůžou si banky mezi sebou sdělovat, že zájemce žádá o úvěr u několika z nich, mít strach, že zájemce bude mít těch úvěrů nakonec moc a nenabídnou proto raději vyšší úrok, jako rizikovému, nebo rizikovějšímu klientovi?

Myslím Honzo, že žádosti neřeší a ani k nim nemají přístup. Rozhodující jsou dle mého soudu jen ve skutečnosti čerpané úvěry. A proto je mimochodem na Zonky.cz při žádosti o konsolidaci úvěrů zdůraznit že jde o konsolidaci. Jinak na žadatele budou pohlížet jako na nadměrně zadluženého klienta.

Ahoj, hledám výhodnou půjčku 250 000 Kč a narazil jsem na Zonky, ještě než si o úvěr zažádám, nemáte někdo tip na úvěr, který by byl výhodnější? Popřípadě nedělám se Zonky chybu? Děkuji za jakoukoliv odpověď.

Ahoj Milane, se Zonky určitě chybu neděláš. Ale pokud máš pochybnosti, zažádej si v jeden den o více úvěrů, například u České spořitelny a dalších bank + na Zonky. Uvidíš jaké ti přijdou nabídky, porovnej je a uvidíš. Tím nic neztratíš jen trochu času.

Zonky reprezentativní příklad

Nejnižší úrok na Zonky je 4,99 % p. a. a více než ½ klientů s půjčkou ve výši 150 000 Kč získá na Zonky úrok 5,99 % p. a. RPSN pro tuto reprezentativní půjčku je 7,04 %, splátka 2 958 Kč, poslední splátka 2 894 Kč a jednorázový poplatek 2 % (zde 3 000 Kč). Celkem zákazník zaplatí 177 416 Kč za 5 let.

Zonky

Půjčka až 1 200 000 Kč, úrok od 4,99 %

SPOČÍTAT PŮJČKU

Zaplo diskuze Zonky diskuze půjčka VIA SMS