Zonky

Jde opravdu o výhodný úvěr?

Vše co potřebujete vědět ještě před tím si na Zonky půjčíte. Jaké jsou nevýhody půjčky, co nejvíce vadí stávajícím klientům?

Zonky nevýhody půjčky, diskuze

Zonky nevýhody

Ahoj, zvažuji půjčku na rekonstrukci bytu cca 150 tisíc. Rozhoduji se mezi Zonky a nějakým bankovním úvěrem, asi od ČS nebo Equa bank. Rád bych se zeptal těch co půjčku od Zonky mají, nebo se o půjčky zajímají, jaké jsou nevýhody půjčky od Zonky.

23 odpovědí

Podle mě je to jednoduché, prostě zkus zažádat o úvěr na Zonky v ČS i Equa bank. A pak jejich nabídky porovnej podle sazby RPSN.

Za mě jednoznačně Zonky, jednak si myslím, že stejně dojdeš k tomu, že jde o nejvýhodnější úvěr. Jednak banky (i když se snaží prezentovat jinak) stále jednají neuvěřitelně zkostnatěle. Já sám a dva mí známi, všichni jsme shodně získali úrokovou sazbu 5,99 %, což je super.

Nevýhodou může být úroková sazba, maximum je 19,99 % ale zde záleží na schopnosti klienta splácet. Pak rychlost, vyplacení půjčky může trvat třeba i 5 a vyjímečně i více dní. Někteří lidé si stěžují, že jim půjčka nebyla schválena například proto, že je z výpisu bankovního účtu patrné, že sázejí na sport a podobně, ale to je těžko říct zda je to tak.

U Zonky je vyšší šance na úvěr než u bankovního úvěru (vlastní zkušenost v bance mě odmítli, na Zonky jsem dostal úvěr bez problémů za 3 dny.).

Nemůžu říct ani popel, sjednotil jsem 2 bankovní půjčky do jedné od Zonky a spokojenost. Úrok 3,99 %, splátky nižší o 700 Kč měsíčně. Vše bylo vyřízeno asi za 3 dny.

Přestože se v banky snaží čím dál více nabízet půjčky konkurující nebankovním společnostem, procento schválených půjček, oproti Zonky je malé. V tomto ohledu u Zonky určitě o zápor nejde. Pokud máte zájem o podrobnější informace, podívejte se na naši recenzi půjčky od Zonky.

Myslím, že ve skutečnosti obdržíte od Zonky výhodnější úvěr než v kterékoliv bance, a to i přes poplatek za sjednání úvěru, který často banky nemají. Ony sice banky nabízejí úvěry již od 3,99 %, čili jen o procento více než Zonky, ale pouze na vysoké úvěry (přes 500 000 Kč). U Zonky máte ale možnost získat 2,99 % i v případě malé částky, když jste bonitní klient.

Tohle je sranda:

Dopady související s pandemií koronaviru se nevyhnuly ani nám v Zonky. Postupujeme podle zákona č. 177/2020 Sb., o některých opatřeních v oblasti splácení úvěrů v souvislosti s pandemií COVID – 19 a našim klientům jsme umožnili využít odklad splátek.

a pak bod 4

Informaci o provedení odkladu úvěrovým registrům předáme. Důležité ale je, že tento údaj není považován za negativní informaci, která by mohla v budoucnu ovlivnit žádosti našich klientů o jiné půjčky či úvěry..

Zdroj: zonky.cz/zonkytimes/pet-nejcaste...

Tak to fakt nevěřím, že tento údaj není považován za negativní informaci. Jen tak naokraj.

Vadí mi úroková sazba, jasně píší od 2,99% ale já dostal 6,99% což je více než 2x více. Nikdy jsem neměl žádný úvěr, nikdy jsem nic nedlužil, již 2 roky pracuji na smlouvu neurčitou, vydělám 25 tisíc měsíčně a půjčoval jsem si 80 000 Kč na 4 roky.

Tak mi někdo řekněte proč 6,99%? Navíc poplatek 1 600 Kč za sjednání úvěru, ale to ví člověk předem kolik bude platit.

Upřímně mám účet v mBank kde mi chodí i výplata a lituji, že jsem to neskosil i tam, možná bych ušetřil, ale určitě bych měl alespoň srovnání.

Navíc na Zonky úvěrová kalkulačka umožňuje výpočet úvěru pouze se sazbou 2,99%, nakonec dostaneš 7% a to se mi fakt nezdá fér hra.

Přítelkyně měla úvěr v KB, jednou na to přišla řeč, že nemůže toto a tamto, protože splácí, mrkl jsem na to, zašel se smlouvou do Zonky (seznam míst je zde zonky.cz/zonkymista) s tím jestli by to nešlo u nic levněji. Za 3 dny bylo hotovo, nižší úrok, nižší splátky = spokojenost.

Za mě je to tak, ano banky možná nabízejí nižší splátky, ale jen teoreticky.

Ale v každém případě, zejména pokud jde o vyšší částku, vždy je lepší odlovit několik bank + Zonky a počkat co z nich vypadne. Možná by pak i šlo vzít tu nejnižší nabídku a ukázat ji těm ostatním osloveným. Nějak jako ... podívejte jakou nabídku jsem získat tady, nešlo by to u vás ještě levněji? Vím, že to už je možná moc handrkování, ale přece jen jde o peníze a závazek na roky.

Před lety jsem vyzkoušela nebankovní půjčku, 2x půjčku v bance. Nyní čerstvě splatila úvěr od Zonkyho a musím napsat, že žádné nevýhody nevidím. Myslím je již půjčku nikdy potřebovat nebudu, ale pokud ano jedině Zonky.

Každá půjčka je zlo, bez výjimky. Ale musím přiznat, že Zonky, protože jde o půjčku nezávislou na aktuálně vysokých úrokových sazbách ČNB, by mohly patřit mezi nejvýhodnější úvěry. To ovšem neznamená, že úvěr Zonky doporučuji.

Michale, dnes je myslím zlo mít peníze v bance. Na rozumné půjčce můžeš jen vydělat. Zonky zrovna patří mezi fér poskytovatele s rozumnými úroky, takže za mě není co řešit.

Důležitá informace. Zonky letos v květnu (2022) navýšily minimální úrokovou sazbu na 3,99 %.

3,99 procent je pořád super, vzhledem k dnešní úrokovým sazbám hypoték. Z mého pohledu je největší nevýhodou maximální možná výše půjčky, protože pokud by člověk chtěl Zonky využít k financování bydlení (místo hypotéky), 900.000 Kč je hrozně málo.

Zonky v červenci (2022) navýšily minimální úrokovou sazbu na 4,99 %.

Když se tady řeší ty nevýhody, přidávám sankce za prodlení:
- náklady vyloženě za vymáhání pohledávky
- pokuta 500 Kč za opožděnou platbu, ale v případě, že je dlužná částka nižší než 500 Kč, pokuta je ve výši dlužné částky (tedy nižší)
- úrok z prodlení, jehož výše odpovídá roční výši repo sazby ČNB, výpočet úroků z prodlení (web ČNB)

Ale tohle mi Kamile připadá spíše jako výhoda, rozuměj rozumné sankční poplatky. Jen připomenu co platí u všech půjček od rozumných a slušných poskytovatelů jako jsou Zonky. Nejlepší je předem (tedy ještě než nastane ke zpoždění splátky) do společnosti zavolat, nebo ji jinak kontaktovat a domluvit se na oboustranně schůdném řešení bez sankcí.
Výhodou je pak je pojištění schopnosti splácet - viz tento odkaz.

Hezká diskuze, jen mi chybí údaj o minimální a maximální výši úvěru. Tak doplním, že je to 20 000 a 900 000 Kč (srpen 2022).

Novinka, navýšení maximálního úvěrového rámce o 300 000 Kč. Od 1. září 2022 si lze půjčit až 1 200 000 Kč!

Ten poplatek za uzavření úvěru se musí zaplatit ihned po schválení úvěru? Nemáte někdo zkušenost jak to přesně funguje?

Marku, poplatek za uzavření úvěru nemusíš zaplatit ihned, splácí se postupně ve splátkách. V praxi vlastně ani nevíš, že poplatek půjčka zahrnuje. Myslím, ale již si přesně nepamatuji, že technicky je splacen v prvních 3 nebo 4 splátkách. Výše splátky je ale stále stejná, takže nejde o žádný okamžitý výdaj navíc.

Zonky reprezentativní příklad

Nejnižší úrok na Zonky je 4,99 % p. a. a více než ½ klientů s půjčkou ve výši 150 000 Kč získá na Zonky úrok 5,99 % p. a. RPSN pro tuto reprezentativní půjčku je 7,04 %, splátka 2 958 Kč, poslední splátka 2 894 Kč a jednorázový poplatek 2 % (zde 3 000 Kč). Celkem zákazník zaplatí 177 416 Kč za 5 let.

Zonky

až 1 200 000 Kč od 4,99 %

SPOČÍTAT

Zaplo diskuze Zonky diskuze