Zonky nevýhody

Jde opravdu o výhodný úvěr? Úroková sazba startuje na 2,99 %. RPSN od 3,63 %. Jednorázový poplatek za sjednání úvěru 2 % ze zapůjčené částky.

Půjčka Zonky

až 900 000 Kč

KALKULAČKA

Zonky

Zonky nevýhody půjčky

Ahoj, zvažuji půjčku na rekonstrukci bytu cca 150 tisíc. Rozhoduji se mezi Zonky a nějakým bankovním úvěrem, asi od ČS nebo Equa bank. Rád bych se zeptal těch co půjčku od Zonky mají, nebo se o půjčky zajímají, jaké jsou nevýhody půjčky od Zonky.

10 odpověďi

Nevýhodou může být úroková sazba, maximum je 19,99 % ale zde záleží na schopnosti klienta splácet. Pak rychlost, vyplacení půjčky může trvat třeba i 5 a vyjímečně i více dní. Někteří lidé si stěžují, že jim půjčka nebyla schválena například proto, že je z výpisu bankovního účtu patrné, že sázejí na sport a podobně, ale to je těžko říct zda je to tak.

Myslím a vlastně vím z vlastní zkušenosti, že u Zonky je vyšší šance na úvěr než u bankovního úvěru.

Nemůžu říct ani popel, sjednotil jsem 2 bankovní půjčky do jedné od Zonky a spokojenost. Úrok 3,99 %, splátky nižší o 700 Kč měsíčně. Vše bylo vyřízeno asi za 3 dny.

Přestože se v banky snaží čím dál více nabízet půjčky konkurující nebankovním společnostem, procento schválených půjček, oproti Zonky je malé. V tomto ohledu u Zonky určitě o zápor nejde. Pokud máte zájem o podrobnější informace, podívejte se na naši recenzi půjčky od Zonky.

Myslím, že ve skutečnosti obdržíte od Zonky výhodnější úvěr než v kterékoliv bance, a to i přes poplatek za sjednání úvěru, který často banky nemají. Ony sice banky nabízejí úvěry již od 3,99 %, čili jen o procento více než cinky, ale pouze na vysoké úvěry (přes 500 000 Kč). U Zonky máte ale možnost získat 2,99 % i v případě malé částky, když jste bonitní klient.

Tohle je sranda:

Dopady související s pandemií koronaviru se nevyhnuly ani nám v Zonky. Postupujeme podle zákona č. 177/2020 Sb., o některých opatřeních v oblasti splácení úvěrů v souvislosti s pandemií COVID – 19 a našim klientům jsme umožnili využít odklad splátek.

a pak bod 4

Informaci o provedení odkladu úvěrovým registrům předáme. Důležité ale je, že tento údaj není považován za negativní informaci, která by mohla v budoucnu ovlivnit žádosti našich klientů o jiné půjčky či úvěry..

Zdroj: zonky.cz/zonkytimes/pet-nejcaste...

Tak to fakt nevěřím, že tento údaj není považován za negativní informaci. Jen tak naokraj.

Vadí mi úroková sazba, jasně píší od 2,99% ale já dostal 6,99% což je více než 2x více. Nikdy jsem neměl žádný úvěr, nikdy jsem nic nedlužil, již 2 roky pracuji na smlouvu neurčitou, vydělám 25 tisíc měsíčně a půjčoval jsem si 80 000 Kč na 4 roky.

Tak mi někdo řekněte proč 6,99%? Navíc poplatek 1 600 Kč za sjednání úvěru, ale to ví člověk předem kolik bude platit.

Upřímně mám účet v mBank kde mi chodí i výplata a lituji, že jsem to neskosil i tam, možná bych ušetřil, ale určitě bych měl alespoň srovnání.

Navíc na Zonky úvěrová kalkulačka umožňuje výpočet úvěru pouze se sazbou 2,99%, nakonec dostaneš 7% a to se mi fakt nezdá fér hra.

Přítelkyně měla úvěr v KB, jednou na to přišla řeč, že nemůže toto a tamto, protože splácí, mrkl jsem na to, zašel se smlouvou do Zonky (seznam míst je zde zonky.cz/zonkymista) s tím jestli by to nešlo u nic levněji. Za 3 dny bylo hotovo, nižší úrok, nižší splátky = spokojenost.

Za mě je to tak, ano banky možná nabízejí nižší splátky, ale jen teoreticky.

Ale v každém případě, zejména pokud jde o vyšší částku, vždy je lepší odlovit několik bank + Zonky a počkat co z nich vypadne. Možná by pak i šlo vzít tu nejnižší nabídku a ukázat ji těm ostatním osloveným. Nějak jako ... podívejte jakou nabídku jsem získat tady, nešlo by to u vás ještě levněji? Vím, že to už je možná moc handrkování, ale přece jen jde o peníze a závazek na roky.

Před lety jsem vyzkoušela nebankovní půjčku, 2x půjčku v bance. Nyní čerstvě splatila úvěr od Zonkyho a musím napsat, že žádné nevýhody nevidím. Myslím je již půjčku nikdy potřebovat nebudu, ale pokud ano jedině Zonky.

Zonky reprezentativní příklad

Více než 50 % klientů s půjčkou ve výši 150 000 Kč získá na Zonky úrok 5,99 % p. a. RPSN pro tuto reprezentativní půjčku je 7,04 %, splátka 2 958 Kč, poslední splátka 2 894 Kč a jednorázový poplatek 2 % (zde 3 000 Kč). Celkem zákazník zaplatí 177 416 Kč za 5 let.

Zaplo diskuze Zonky diskuze